Informacje dla klientów

Informujemy, że w dniu 15.05.2022 od godziny 23:50 do godziny 05:00 16.05.2022 odbędą się prace serwisowe dla części usług Teamspeak3 (oferta slotowa) w lokalizacji Warszawa - Hosteam. W czasie prac dostęp do usług może być ograniczony.
Celem prac jest przygotowanie serwerów fizycznych pod nową wersje serwerową Teamspeak - TS5.

Informujemy, że w dniu 06.05.2022 w godzinach 03:00-05:00 odbędą się prace serwisowe dla części usług Teamspeak3 (oferta slotowa) w lokalizacji Warszawa - Hosteam. W czasie prac dostęp do usług może być ograniczony.
Celem prac jest przygotowanie serwerów fizycznych pod nową wersje serwerową Teamspeak - TS5.

Informujemy, że od teraz można zamawiać TS3MusicBot dla Discord, każdy klient może teraz sam zmienić tryb pracy bota w jego ustawieniach.
Instrukcja podłączenia bota pod serwer Discord jest dostępna w opcji zamówienia TS3MusicBot oraz w ustawieniach bota po zmianie komunikatora na Discord

Drodzy klienci, w nocy 27.03.2022 zmienił się czas na letni, osoby, które łączą się do serwerów w Hosteam muszą zweryfikować ustawienia czasu na letni w tym dniu aby można było się połączyć do usług w tej lokalizacji.
Prosimy o przekazanie tej informacji klientom waszych usług (dotyczy tylko usług w lokalizacji Warszawa - Hosteam).

Drodzy klienci,
Informujemy, że została dodana nowa metoda wpłaty do portfela za pomocą kryptowalut.
Więcej informacji znajdą Państwo po wejściu w Portfel, Dodaj środki a następnie Transfer kryptowalut.
Na start są dwie podstawowe waluty, nowe waluty będą dodawane na podstawie zgłoszeń klientów.
Na pytania czekamy w Pomoc Online.


Drodzy klienci, w nocy 31.10.2021 zmieni się czas na zimowy, osoby, które łączą się do serwerów w Hosteam muszą zweryfikować ustawienia czasu na zimowy aby można było się połączyć do usług w tej lokalizacji.
Prosimy o przekazanie tej informacji klientom waszych usług (dotyczy tylko usług w lokalizacji Warszawa - Hosteam).

Drodzy klienci, informujemy o dokonanych zmianach w linkach widgetów portfelowych.
Do poprawnego działania widgetu jest wymagana aktualizacja kodu wybranego widgeta na stronie www klienta.

Informujemy, że w dniach 04.07.2021 oraz 05.07.2021 w godzinach od 02:30 do 06:00, będą miały miejsce prace serwisowe na serwerze webowym (panel klienta oraz strona net-speak.pl).
W godzinach prac serwisowych dostęp do panelu klienta oraz strony www nie będzie możliwy. Wszelkie zaplanowane operacje prosimy wykonać wcześniej (odnowienia usług także). W czasie prac serwisowych żadna z usług klientów nie zostanie wyłączona, będą dostępne cały czas.
Po zakończeniu prac serwisowych dostęp do www oraz panelu klienta zostanie przywrócony.

Drodzy klienci, poniżej przedstawimy istotne dla was informacje o zmianach w ofertach usług jakie już zostały wprowadzone lub jakie pojawią się w najbliższym czasie.

Oferta slotowa TeamSpeak3
Już niedługo przywrócimy możliwość rejestracji usług w lokalizacji EU.
Na wszystkich instancjach TeamSpeak3 z oferty slotowej został podniesiony limit zapytań query z 10 w czasie 3 sekund do 30 w czasie 3 sekund, ta zmiana pozwoli wam na swobodne dodanie waszych usług do informacji na waszych stronach www/forach o statusie serwera z wykorzystaniem dodanego konta query (opcja w panelu klienta), w przypadku gdy wymagany jest wyższy limit zapraszamy do kontaktu z Pomocą Online.
W najbliższym czasie planowane jest udostępnienie dla oferty slotowej opcji Edytora Whitelisty - będziecie mogli dodać adresy IP, które będą zwolnione z limitów zapytań query.

Oferta VoiceVPS
Już niedługo przywrócimy możliwość rejestracji usług w lokalizacji EU.
W ofercie VoiceVPS (tylko lokalizacja Warszawa - OVH , a następnie OVH EU) pojawi się nowa opcja Blokady geoIP, będziecie mogli określić z jakich krajów klientów nie chcecie na swoich serwerach.

Oferta TS3MusicBot
Wszystkie usługi TS3MusicBot mają odblokowaną funkcję query, pozwala to na przypisanie administracji botem nie per klient ale dla całych wybranych grup serwera (nie trzeba dodawać już uid administratora, wystarczy utworzyć grupę np. Admin bota, dodać do niej klientów a w ustawieniach TS3MusicBot ustawić daną grupę jako administracyjną. Możecie już korzystać z wbudowanego bota query jaki jest elementem wyposażenia TS3MusicBot, głosowe powitania już są dostępne dla wszystkich.

Dodatkowe
Został uruchomiony alternatywny tsdns ma to na celu wykluczenie problemów z połączeniami za pomocą adresów i domen dodanych w opcji Domeny serwera.
Trwają prace nad udostępnieniem nowej opcji banerów serwera, nowego timebot-a dla klientów korzystających z bety klienta teamspeak5, trwa także przebudowa strony głównej oraz dostosowanie jej funkcji oraz panelu do najnowszych standardów, o dacie publikacji tych zmian będziemy informować w kolejnych powiadomieniach.

Dla wielu z was zbliża się okres urlopowy, zasłużone wakacje należą się każdemu z was, ale pamiętajcie o zdrowym rozsądku, chętnych zapraszamy do przesyłania nam pocztówek z wakacji na biuro@net-speak.pl z dopiskiem Pocztówka oraz podaniem nazwy konta w serwisie net-speak, po co to dowiecie się po wakacjach.

Zachęcamy wszystkich do udzielania nam waszych uwag, są one dla nas bezcennym źródłem informacji o tym co należy zmienić, świadczymy usługi dla was więc niech są one na poziomie wymaganym przez klienta.

Życzymy wszystkim dużo zdrowia i czekamy na wasze zgłoszenia - Administracja Net-Speak.pl

W związku z planowanymi przerwami modernizacyjnymi w bankach, w poniższych okresach klienci nie będą mogli dokonać płatności z wykorzystaniem tych kanałów płatności:

Inteligo / PKO BP:
Szybkie płatności PBL 2021-06-20 00:00 - 2021-06-20 12:00

mBank / mtransfer:
Szybkie płatności PBL i BLIK 2021-06-20 02:00 - 2021-06-20 11:45

Santander Bank:
Szybkie płatności PBL i BLIK 2021-06-18 22:00 - 2021-06-19 07:30

Klienci korzystający z usług w/w banków powinni wykonać wcześniej opłaty usług wygasających w podanych przedziałach czasowych.

Informujemy o udostępnieniu aktualizacji Teamspeak3 do wersji 3.13.6 dla usług Voice VPS, aktualizacja serwerów z oferty slotowej zostanie wykonana w dniu 14.06.2021 w godzinach 07:00-08:00

Informujemy o udostępnieniu aktualizacji Teamspeak3 do wersji 3.13.5 dla usług Voice VPS, aktualizacja serwerów z oferty slotowej zostanie wykonana w dniu 20.05.2021 w godzinach 07:00-09:00

20.05.2021 godz. 08:07 - aktualizacja serwerów z oferty slotowej została ukończona.

Drodzy klienci, w nocy 28.03.2021 zmieni się czas na letni, osoby, które łączą się do serwerów w Hosteam muszą zweryfikować ustawienia czasu na letni w tym dniu aby można było się połączyć do usług w tej lokalizacji.
Prosimy o przekazanie tej informacji klientom waszych usług (dotyczy tylko usług w lokalizacji Warszawa - Hosteam).

Drodzy klienci, informujemy o wycofaniu możliwości bezpośredniej opłaty zlecenia za pomocą SMS Premium.
W celu opłaty zlecenia za pomocą SMS Premium należy wcześniej dodać środki do portfela i dane zlecenie opłacić środkami wpłaconymi do portfela klienta.
Przypominamy, że wpłaty SMS objęte są limitami czasowymi, informacja o minimalnych odstępach czasu między wysyłanymi SMS-ami znajduje się w opcji Dodania środków za pomocą SMS do portfela klienta.

Informujemy, że została udostępniona nowa opcja Zablokowane IP w opcjach Voice VPS w lokalizacjach OVH - Warszawa oraz Hosteam - Warszawa.
Nowa opcja pozwala na przegląd zablokowanych adresów IP oraz dodanie adresów IP do listy zablokowanych, aby je odblokować wystarczy usunąć IP z listy lub dodać do odblokowanych.

Drodzy klienci, w nocy 25.10.2020 zmienił się czas na zimowy i jak zwykle u wielu z was czas nie zaktualizował się automatycznie na zimowy dlatego wszyscy klienci mający problem z połączeniem do usług (w lokalizacji Warszawa - Hosteam) proszeni są o zaktualizowanie czasu w swoich komputerach.

Informujemy o rozszerzeniu opcji Pobierz/Wyślij bazę w usługach Voice VPS o funkcję konwertera baz SQL do SQLITE.
Konwerter baz jest w fazie testów (beta), w przypadku wystąpienia problemów z uruchomieniem serwera na konwertowanej bazie prosimy o kontakt w Pomoc Online.

Administracja Net-Speak.pl

Informujemy o upublicznieniu wcześniej zapowiadanej nowej lokalizacji dla Voice VPS w OVH - Warszawa.
Usługi objęte są ochroną Pro Game, pakiety i możliwości są identyczne.
Klienci, którzy chcą migrować ze swoimi usługami do tej lokalizacji proszeni są o wysłanie wiadomości email na adres admin@net-speak.pl z podaniem w treści ID usługi jaka ma być migrowana. W odpowiedzi otrzymają Państwo przewidywaną datę migracji oraz wymagane informacje.

Administracja Net-Speak.pl

Informujemy o dodaniu nowej opcji dla oferty slotowej TeamSpeak3 o nazwie Zmiana lokalizacji.
Nowa opcja pozwala na szybkie migrowanie usługi między dostępnymi datacenter.
Więcej informacji znajdą Państwo w opisie funkcji w panelu klienta.

Administracja Net-Speak.pl

Informujemy, że została otwarta rejestracja usług serwerów TeamSpeak3 z oferty slotowej w lokalizacji OVH - Warszawa.
Aktualnie nasze usługi są dostępne już w trzech centrach danych.
Usługi w lokalizacji OVH - Warszawa podobnie jak w lokalizacji EU są chronione przed atakami za pomocą ochrony Pro Game OVH.

Administracja Net-Speak.pl

Uprzejmie informujemy, że już jutro pojawi się nowa lokalizacja usług dla oferty slotowej, będzie to Warszawa - OVH (z ochroną Pro Game), początkowo będziemy w stanie pomieścić w tej lokalizacji do 2000 serwerów z oferty slotowej (zwiększymy ilość jak tylko otrzymamy kolejne serwery, o których dostępność jest teraz bardzo trudno).
W ciągu następnych dni w tej samej lokalizacji pojawi się oferta dla Voice VPS (serwery są w trakcie przygotowania), informacja o udostępnieniu lokalizacji dla Voice VPS pojawi się w Powiadomieniach.
Klienci, którzy są chętni do migracji usług na nową lokalizację prosimy o zgłoszenia na email (admin@net-speak.pl) podając w treści maila ID usługi, która ma zostać przeniesiona. Migracja usług rozpocznie się w poniedziałek, każdy zgłaszający otrzyma informację o dacie migracji - decyduje kolejność zgłoszeń.

Mamy nadzieję, że nowa lokalizacja rozwiąże ostatnie problemy i poprawi komfort korzystania z usług.

Administracja Net-Speak.pl

Szanowni Państwo,

W związku z epidemią koronawirusa COVID-19, pragniemy przekazać Państwu aktualne informacje na temat aktywności Net-Speak.pl oraz serwisów towarzyszących w tym szczególnym okresie i zapewnić Państwa o pełnej ciągłości działania naszych usług oraz o tym, że dokładamy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo od nas i naszych partnerów obsługę na dotychczasowym poziomie.
Operacyjna działalność Net-Speak.pl odbywa się nieprzerwanie, pomimo wdrożenia specjalnych procedur bezpieczeństwa dla naszych pracowników, z których zdecydowana większość pracuje z domu wykorzystując narzędzia on-line.
Na bieżąco monitorujemy działanie wszystkich usług i bezzwłocznie reagujemy na ewentualne utrudniania związane z ich użytkowaniem. Osoby obsługujące Pomoc Online są do Państwa dyspozycji, by odpowiadać na wszelkie pytania, a w razie potrzeby reagować na Państwa zgłoszenia.

Z poważaniem i życząc dużo zdrowia,
Administracja Net-Speak.pl

Informujemy o dodaniu nowej opcji w panelu klienta dla usług Voice VPS oraz serwery TeamSpeak3 z oferty slotowej.
Nowa opcja widnieje pod nazwą Twoje szablony i jest dostępna wyłącznie dla serwerów TeamSpeak3 z oferty slotowej oraz Voice Vps.
Twoje szablony pozwalają na utworzenie dodatkowych kopii (całego serwera, wszystkich grup serwera/kanału, wybranych grup serwera/kanału oraz wszystkich kanałów na serwerze wraz z ustawionymi uprawnieniami i ustawieniami kanałów), które mogą być wykorzystane na innej usłudze klienta (Oferta slotowa lub voice vps) w ramach tego samego konta klienta.
Dodatkowo klient może importować dane z serwerów zewnętrznych pod warunkiem, że posiada dostęp do query i whitelisty danego serwera.
Wszelkie uwagi, zapytania oraz błędy w działaniu opcji prosimy zgłaszać w Pomoc Online.
Administracja Net-Speak.pl

Informujemy o poszerzeniu opcji Net-Speak API (Beta) o funkcję API Shop.

API Shop to moduł umożliwiający dokonywanie płatności zasilających portfel przez klientów i informujący o statusie płatności zaraz po jej wykonaniu.
API Shop jest bezpłatne, przygotowane skrypty i moduły testowe są gotowym rozwiązaniem do uruchomienia własnego sklepu z systemem płatności przez takie serwisy jak PayU, PayPal, PaySafeCard lub za pomocą SMS na specjalnie przygotowanych stronach płatności.
API Shop może być wykorzystane dla dowolnej usługi, API powiadamia o dokonanej wpłacie nie uruchamia usług, klient sam tworzy aplikacje uruchamiające dane usługi klientowi po otrzymaniu z API informacji o wykonaniu płatności przez użytkownika.
Integracja API Shop z stroną www jest bardzo prosta, gotowe rozwiązania wystarczy umieścić po stronie serwera www. API Shop posiada przygotowaną stronę testową i moduł testowania wpłat.

Na Państwa pytania, propozycję zmian oraz zgłaszanie błędów czekamy w Pomoc Online.

Informujemy o upublicznieniu nowej opcji w panelu klienta o nazwie Net-Speak API (Beta).

Net-Speak API pozwala na pobieranie podstawowych informacji o koncie klienta jak, suma wpłat do portfela, wypłat z portfela, wyszukiwanie wpłat po określonym ciągu znaków, lista usług klienta wraz z datą wygaśnięcia oraz statusem.
Nowa opcja jest w fazie rozwojowej i testowej, wszelkie uwagi, pytania i propozycje prosimy składać w Pomoc Online.

Prosimy o zapoznanie się z informacjami na stronie testowej API, do której link znajduje się po wejściu w opcję.

Informujemy o upublicznieniu nowej funkcji dla użytkowników Nbot Premium.

Automatyczne edycja nazwy kanału z informacjami o serwerze.
Funkcja edycji nazwy kanału z wybraną informacją pozwala na automatyczną modyfikację nazwy kanału z podaniem wyniku zapytania dla danej funkcji.

Lista pobieranych informacji o serwerze:
- Średni ping klientów
- Utracone pakiety łącznie
- Utracone pakiety mowy
- Utracone pakiety podtrzymania aktywności
- Utracone pakiety sterowania
- Liczba kanałów na serwerze
- Liczba klientów online
- Liczba połączeń do serwera

Funkcja może być powielana bez limitów dla dowolnych kanałów i pobieranych informacji.
Prosimy o zapoznanie się z informacją w instrukcji zastosowania danej funkcji po przejściu w konfigurację funkcji.

Drodzy klienci, informujemy o następujących zmiana dokonanych w usługach Voice VPS i dostępnych pakietach.
Aktualnie został wprowadzony jeden nowy pakiet dla danej lokalizacji o nazwie VoiceVPS PL oraz VoiceVPS EU.
Nowy pakiet jest znacznie mocniejszy niż wcześniej stosowane, obsługuje do 10 serwerów TeamSpeak - łącznie 1024 osoby online, liczba ustawionych slotów zależy od posiadanej licencji.
Wszystkie usługi mini VoiceVPS D PL oraz mini VoiceVPS EU zostały już zaktualizowane do nowego pakietu, cena pakietów VoiceVPS PL oraz VoiceVPS EU została obniżona do cen starszych pakietów mini VoiceVPS D oraz mini VoiceVPS EU.
Dokonane zmiany w pakietach nie wpłynęły na działanie usług.
Na Państwa pytania czekamy w Pomoc Online.

Administracja Net-Speak.pl

Informujemy o dodaniu nowej opcji dla usług Voice VPS (dowolny pakiet i lokalizacja) i oferty slotowej o nazwie

Szablony serwera
.
Nowa opcja pozwala na szybkie ustawienie wybranego przez klienta przygotowanego szablonu serwera (kanały, grupy serwera oraz grupy kanałów).

Jeżeli posiadasz ciekawy wygląd serwera i chcesz udostępnić go innym to zapraszamy do kontaktu z nami przez panel klienta i opcję Pomoc Online.

Opcja została stworzona z myślą o klientach rozpoczynających swoją przygodę z serwerem Teamspeak, opcja będzie na bieżąco aktualizowana w nowe szablony serwerów.
Zastosowanie szablonu nie zmienia unikalnego ID serwera ani pozostałych stałych parametrów.